FAQ – Prenumerata.murator.pl
faq
1
Co otrzymam w ramach Pakietu Murator ONLINE?

W ramach Pakietu Murator ONLINE otrzymasz wydania miesięcznika „Murator” w formacie PDF (6 w przypadku prenumeraty półrocznej, 12 w przypadku prenumeraty rocznej i jedno w przypadku prenumeraty miesięcznej). Znajdziesz je w zakładce Twoje wydania. Będziesz mógł je pobrać po zalogowaniu w serwisie nawet po zakończeniu prenumeraty.

Pakiet Murator ONLINE uprawnia Cię ponadto do korzystania ze strony Murator.pl. Po wykupieniu pakietu będziesz mieć pełen dostęp do wszystkich zasobów na Murator.pl:

Artykuły z miesięcznika „Murator” i z dodatków redakcyjnych są przystosowane do wygodnej lektury przez przeglądarkę internetową. Przeczytasz je na swoim komputerze, tablecie i smartfonie.

Aby korzystać z zasobów na Murator.pl, musisz się zalogować loginem i hasłem podanym podczas składania zamówienia.

2
Czy przed zakupem mogę przetestować działanie strony Murator.pl?

Tak. W zakładce Wypróbuj za darmo znajdziesz otwarte wydanie „Muratora”. Wydanie to bezpłatnie pobierzesz w formacie PDF, a artykuły z niego przeczytasz przez przeglądarkę internetową na komputerze, tablecie i smartfonie.

Jako niezalogowany użytkownik przeczytasz też w całości wybrane przez redakcję artykuły na Murator.pl.

W zakładce Bezpłatne do pobrania udostępniamy też poradniki, które możesz pobrać bez opłat po wypełnieniu formularza.

3
Czy po zakończeniu abonamentu w ramach Pakietów Murator ONLINE oraz Murator ONLINE + DRUK będę mógł skorzystać z nabytych e-wydań?

Tak. Po zakończeniu prenumeraty w zakładce Twoje wydania będą dostępne numery „Muratora” w formacie PDF nabyte w okresie trwania pakietu. Na przykład jeżeli kupiłeś Pakiet Murator ONLINE na 6 miesięcy, po zakończeniu abonamentu znajdziesz w zakładce Twoje wydania 6 numerów „Muratora” w formacie PDF.

4
Jakie warunki techniczne są niezbędne do korzystania z Murator.pl i usług udostępnianych za pośrednictwem serwisu?

W celu korzystania ze strony Murator.pl i naszych usług powinieneś dysponować:

  • podłączeniem do sieci Internet. Prędkość ładowania strony zależy od szybkości połączenia internetowego;
  • aktywną obsługą plików cookie;
  • zainstalowaną jedną z poniższych przeglądarek internetowych: Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera. Aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności Murator.pl, zaleca się pobranie najnowszej wersji przeglądarki;
  • włączoną obsługą JavaScript w przeglądarce internetowej;
  • programem do przeglądania plików PDF, np. Adobe Reader;
  • wtyczką Adobe Flash Player w wersji co najmniej 10.3 do przeglądania publikacji za pomocą FlippingBook.

Urządzenia mobilne powinny być wyposażone w jeden z poniższych systemów: Android OS w wersji co najmniej 4.0.3 lub iOS w wersji co najmniej 7.0.

5
Czy wszystkie artykuły na Murator.pl są zamknięte, dostępne w całości tylko dla prenumeratorów?

Nie. Wybrane przez redakcję artykuły są dostępne również dla niezalogowanych użytkowników. Ponadto w zakładce Bezpłatne do pobrania udostępniamy poradniki, które pobierzesz bez opłat po wypełnieniu formularza.

W zakładce Wypróbuj za darmo znajdziesz otwarte wydanie miesięcznika „Murator”. Wydanie to bezpłatnie pobierzesz w formacie PDF, a artykuły z niego przeczytasz w całości przez przeglądarkę internetową na komputerze, tablecie, smartfonie.

6
Czy jest ograniczenie dotyczące liczby urządzeń, na których można korzystać z pakietu Murator ONLINE?

Tak. Z jednego loginu (adresu e-mail) i hasła może korzystać tylko jedna osoba. Korzystanie z Murator.pl jest możliwe na maksymalnie 5 urządzeniach.

7
Co otrzymam w ramach Pakietu Murator ONLINE + DRUK?

W ramach Pakietu ONLINE + DRUK otrzymasz wszystkie korzyści wynikające z Pakietu Murator ONLINE, a także dodatkowo na wskazany adres dostarczymy Ci prenumeratę wydań drukowanych.

8
Czy za dostawę wydań drukowanych w ramach Pakietu Murator ONLINE + DRUK i Murator DRUK naliczana jest dodatkowa opłata?

Nie, za dostawę wydań drukowanych na terenie Polski nie pobieramy dodatkowych opłat.

9
Czy dostawa wydań drukowanych za granicę jest dodatkowo płatna?

Jeżeli chciałbyś otrzymywać drukowane wydania „Muratora” za granicę, skontaktuj się z nami mailowo (sklep@murator.pl) lub telefonicznie (22 590 55 55). Poinformujemy Cię o ewentualnych kosztach wysyłki.

10
Czy w ramach Pakietu Murator DRUK będę mieć dostęp do Murator.pl?

Nie. Dostęp do Murator.pl przysługuje tylko osobom, które zakupią Pakiet Murator ONLINE lub Murator ONLINE + DRUK.

11
Jak skorzystać z kodu aktywacyjnego?

Kod aktywacyjny uprawnia do bezpłatnego korzystania z pakietu Murator ONLINE lub innych naszych zasobów przez określony czas. Aby skorzystać z kodu aktywacyjnego, należy wejść na stronę kodu i wpisać go w odpowiednim polu. Korzystanie z zasobów Murator.pl wymaga rejestracji. Jeżeli zatem jeszcze nie masz konta w naszym serwisie, zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

12
Jak można otrzymać kod aktywacyjny?

Kod aktywacyjny otrzymuje osoba, która kupuje Pakiet Murator ONLINE na prezent. Kod ten może przekazać jednej osobie. Ponadto kody aktywacyjne mogą być przez nas udostępniane w ramach różnych akcji promocyjnych, np. na Murator.pl, Facebooku czy w wydaniu drukowanym. Warto nas śledzić, by być na bieżąco :)

13
Jak kupić Pakiet Murator ONLINE na prezent?

Zakupu pakietu dokonasz TUTAJ. W ofercie „Kup na prezent” możliwy jest zakup Pakietu Murator ONLINE dla wybranej osoby.

Aby skorzystać z oferty, wybierz czas trwania prenumeraty (6 lub 12 miesięcy). Po wciśnięciu przycisku „kup teraz” przejdziesz do strony z formularzem zamówienia. Aby je dokończyć, poprosimy Cię o podanie danych niezbędnych do realizacji zamówienia.

Na wskazany adres e-mail otrzymasz od nas kod aktywacyjny uprawniający do korzystania ze strony przez 6 lub 12 miesięcy. Kod aktywacyjny możesz przekazać jednej osobie. Staje się on aktywny w momencie otrzymania przez nas potwierdzenia płatności. Aby aktywować kod, obdarowana osoba powinna wejść na stronę kodu i wypełnić formularz. Prenumerata zaczyna się w momencie aktywacji kodu.

14
Co to jest e-karta HOME PROFIT i jak ją aktywować?

E-kartę HOME PROFIT otrzymasz przy zamówieniu prenumeraty rocznej lub półrocznej na Murator.pl. E-karta uprawnia do zniżek w kilkudziesięciu sklepach internetowych oferujących produkty związane z wyposażeniem lub wykończeniem wnętrz.

W ciągu tygodnia od zamówienia otrzymasz od nas e-mail z instrukcją, jak aktywować e-kartę HOME PROFIT.

Wszystkie rabaty obowiązujące w programie znajdziesz na stronie www.homeprofit.pl.